Tlačová kancelária KBS

Syndikovať obsah
Tlacova kancelaria Konferencie biskupov Slovenska - spravodajsky server
Aktualizácie: pred 10 min 31 s

Blahorečenie Jána Havlíka sa blíži, tím spustil registráciu kňazov a autobusov

pred 8 hod 2 min
Blahorečenie Jána Havlíka, ktorý zomrel v období prenasledovania Cirkvi komunistickým režimom, sa blíži. Koordinačný tím spustil necelé dva a pol mesiaca pred slávnosťou registráciu kňazov a autobusov s pútnikmi.

Depaul Slovensko radí ľuďom, ako v lete môžete pomôcť ľuďom na ulici

pred 8 hod 2 min
Nielen zima, ale rovnako aj leto je pre ľudí bez domova náročným obdobím. Väčšinu dňa strávia vonku, bez možnosti skryť sa v tieni. Priestory, kde sa môžu schladiť či napiť, sú pre nich veľakrát nedostupné.

Pápež apeloval za mier na Ukrajine, vo Svätej zemi, v Sudáne i Mjanmarsku

pred 8 hod 2 min
„Modlím sa, aby sa štáty usilovali zabezpečiť utečencom ľudské podmienky a uľahčiť integračné procesy,“ povedal pápež František v závere generálnej audiencie v stredu 19. júna.

Vo Vatikáne sa skončilo zasadanie Rady kardinálov C9 so Svätým Otcom

pred 8 hod 2 min
V utorok 18. júna sa skončilo pracovné zasadnutie Rady kardinálov C9, na ktorom sa zúčastnil aj Svätý Otec František. Hlavnými témami boli úloha žien v Cirkvi a ochrana maloletých. Hovorilo sa aj o krízach vo svete.

Misiu svätých solúnskych vierozvestcov pripomenú v Bratislave-Devíne

pred 8 hod 2 min
Pútavým spôsobom priblížiť najmä deťom a mladej generácii misiu svätých Cyrila a Metoda v dobovom kontexte. To je cieľom cyrilometodských dobových slávností, ktoré chystajú najbližší víkend v Bratislave-Devíne.

Rada pre mládež Košickej eparchie zorganizovala opäť púť otcov a synov

pred 8 hod 2 min
„Hodný nasledovania“ – bola téma tohtoročnej Púte synov a otcov, ktorú zorganizovala Rada pre mládež Košickej eparchie počas tretieho júnového víkendu patriacemu sviatku otcov.

Katechéza Svätého Otca o Duchu Svätom (4): Duch učí Nevestu modliť sa

pred 8 hod 2 min
Žalmy sú piesne, ktoré sám Duch Svätý vložil do úst Cirkvi. Ježiš sa ich modlil. Urobme z nich aj my svoju modlitbu, o tom hovoril pápež v ďalšej katechéze o Duchu Svätom.

Rímska diecéza ukončí diecéznu fázu procesu blahorečenia Chiary Corbellovej

pred 8 hod 2 min
Po piatich rokoch práce na kanonizačnom procese je Rímska diecéza pripravená uzavrieť diecéznu fázu blahorečenia a postúpiť všetky zhromaždené informácie Dikastériu pre kauzy svätých.

V Sudáne sa zrútil zdravotnícky systém a narastá počet vysídlených osôb

pred 8 hod 2 min
Hovorca Medzinárodného výboru Červeného kríža vyzýva k sprístupneniu pomoci v Sudáne – v jednej z najkrízovejších krajín sveta, kde sa zrútil zdravotnícky systém a narastá počet vysídlených osôb.

Prítomnosť Vatikánskej knižnice v digitálnom priestore sa naďalej rozširuje

pred 8 hod 2 min
S cieľom lepšie sprístupniť cenné kultúrne zbierky bola podpísaná ďalšia dohoda medzi inštitúciou a spoločnosťou NTT DATA, jedným z medzinárodných lídrov v oblasti IT so sídlom v Japonsku.

Portál Baziliky sv. Kríža v Kežmarku zreštaurujú, získali grant 50-tisíc eur

pred 8 hod 2 min
Gotický portál Baziliky sv. Kríža v Kežmarku čaká obnova. Rozhodla o tom hlasujúca verejnosť v rámci 15. ročníka iniciatívy Poklady Slovenska, ktorá je zameraná na záchranu kultúrnych pamiatok na Slovensku.

Indický premiér po stretnutí s pápežom na samite G7: Pozval som ho k nám

pred 8 hod 2 min
„S pápežom Františkom som sa stretol v rámci samitu G7. Obdivujem jeho odhodlanie slúžiť ľuďom a zlepšovať našu planétu. Pozval som ho aj na návštevu Indie.“ Tak sa vyjadril predseda vlády tejto ázijskej krajiny.

Biskup Trstenský navštívil poľskú farnosť svätého Alberta Chmielovského

pred 8 hod 2 min
Na pozvanie farára krakovskej farnosti Nová Huta kanonika Pavla Kubaniho a za hojnej účasti veriacich slúžil odpustovú slávnostnú svätú omšu spišský biskup Mons. František Trstenský.

Liturgiu blahorečenia Jána Havlíka bude sprevádzať zbor 100 spevákov

pred 8 hod 2 min
Zmiešaný spevácky zbor, ktorý bude sprevádzať liturgiu slávnostnej svätej omše pri príležitosti blahorečenia Jána Havlíka v Šaštíne, naplno odštartoval skúšobný proces.

Skalka pri Trenčíne zažije konferenciu „Nové svitanie“ už po dvanásty raz

pred 8 hod 2 min
Na lúke pod starobylým kláštorom na Skalke pri Trenčíne sa od 13. do 17. júla uskutoční už 12 ročník katolíckej pútnickej konferencie Nové svitanie. Jej cieľom je poukázať na bohatstvo Katolíckej cirkvi.

Dva roky po masakre na juhu Nigérie podozrivých ešte stále neobžalovali

pred 8 hod 2 min
Dva roky po masakre, pri ktorej teroristi zavraždili viac ako 40 veriacich počas turíčnej omše na juhozápade Nigérie, podozrivých ešte stále neobžalovali.

Madrid hostí sekretárov biskupských konferencií, nechýba zástupca KBS

pred 8 hod 2 min
Na pozvanie Konferencie biskupov Španielska sa v dňoch 16. až 19. júna 2024 koná 51. stretnutie generálnych sekretárov biskupských konferencií zjednotených v Rade európskych biskupských konferencií (CCEE) v Madride.

Časopis Rebrík vstupuje do 35. ročníka, naďalej privádza deti bližšie k Bohu

pred 8 hod 2 min
Časopis Rebrík vstupuje do 35. ročíka. Ide o jediný katolícky časopis pre deti prvého stupňa základných škôl, pričom obsahuje aj rubriky pre predškolákov. Jeho cieľom je pomôcť deťom duchovne rásť a formovať ich.

Nové Katolícke noviny sa venujú ľuďom, ktorí museli opustiť svoju krajinu

pred 8 hod 2 min
Etnologička Katarína Nádaská vysvetľuje, že keď sú ľudia nútení opustiť svoju domovinu, cítia sa vytrhnutí zo svojich historických, spoločenských i kultúrnych koreňov.

Syrakúzske úrady chcú návrat ostatkov patrónky mesta, sv. Lucie z Benátok

pred 8 hod 2 min
Mestská rada Syrakúz prijala návrh, ktorým žiada definitívny návrat pozostatkov patrónky mesta, svätej Lucie, do tohto sicílskeho mesta. Tie sa od 13. storočia nachádzajú v Benátkach.